Türkiye'de Mesleki Denklik Danışmanlığı

Mesleki denklikle, işvereninize mesleki kalifikasyonunuzun Türk meslek diplomasıyla ne kadar kıyaslanabilir olduğunu gösterirsiniz. Denklik kararıyla bu, yasal olarak belgelenir. Birçok meslekte tam denklik zorunludur. Yabancı ülke mesleki kalifikasyonunuzun denkliğiyle iyi bir iş bulma imkanınızı artırabilirsiniz.

Yabancı ülke mesleki kalifikasyonuna sahipsiniz ve Türkiye’de mesleğinizde çalışmak mı istiyorsunuz? O zaman yabancı ülke mesleki kalifikasyonunuzun Türkiye’de denkliğini tanıttırabilirsiniz ve tanıttırmalısınız. Yabancı ülke mesleki kalifikasyonunun denkliği eşdeğer Türk mesleki kalifikasyonu ile hukuki eşdeğerlik demektir. Hatta üçüncü bir ülkeden geliyorsanız denklik, Türkiye’ye göç etmeniz için önemli bir kriter bile olabilir.

Avantajlarınız

Mesleki kalifikasyonunuzun denkliği size birçok avantaj sağlar. Çünkü diploma denklik işlemlerini yaptıysanız, ister tam ister kısmi denklik olsun, denklik kararıyla her potansiyel işverene mesleki kalifikasyonunuzu net ve anlaşılır şekilde gösterebilirsiniz. Bu şekilde işveren başvuru sırasında mesleki kalifikasyonunuzu daha iyi bir şekilde sınıflandırabilir.

Mesleki kalifikasyonunuzun denkliğiyle mesleki kalifikasyonunuza uygun bir iş bulma imkanınızı artırabilirsiniz. Bu sadece kariyeriniz için değil geliriniz için de iyidir. Ve işinizde zinde kalır ve kendinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

Yabancı ülke mesleki kalifikasyonunun denkliği Türkiye’de ki uzman eleman ihtiyacının karşılanmasının önemli bir unsurudur. Türkiye’de göçmenlerin bilgisine ve yetkinliklerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu, Türkiye’ye gelmek için iyi bir nedendir.