İkamet Yoluyla Vatandaşlık Danışmanlığı

Ülkemizde uzun yıllardır ikamet etmekte olan yabancılardan beş (5) yılı doldurmuş olanlar aşağıdaki şartları taşımaları halinde vatandaşlık başvurusunda bulunma hakları bulunmaktadır. “Genel Başvuru Yolu” olarak da anılan ikamete dayalı vatandaşlık başvurusunda en önemli şart; yabancının geriye dönük beş (5) sene içerisinde altı (6) aydan daha fazla bir süre Türkiye dışında bulunmamış olması şartıdır. Aksi halde “ikamette kesinti” olduğu anlamına gelmekte başvuru işleme koyulmamaktadır.

Genel Başvurularda en önemli şart; “ikamette kesinti olmaması” şartıdır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere yabancının Türkiye dışında geçirdiği zaman altı (6) ayı aşması halinde başvurusu reddedilecektir.

Bu dilekçe neticesinde “İkamet Hesaplaması” detaylı olarak yapılmakta ve şartı taşıyıp taşımadığı net olarak ortaya çıkmaktadır. Dilekçenizin üzerine yapılacak hesaplama ile verilecek olan hesap cetvelinin çıkması iki (2) haftayı bulabilmektedir.

 • Vatandaşlık başvurusunda dosyanızı açtırabilmek için öncelikle aşağıdaki istenen belgeleri eksiksiz tedarik etmeniz gerekmektedir.
 • İstenen belgelerden birisi olan Başvuru Formları için bize ulaşabilirsiniz.
 • Evrakların Apostilli olarak hazırlanmasının ardından ayrıca Noterden tasdikli olarak tercüme ettirilmesi gerekmektedir.

Vatandaşlık Başvuruların Uzman Hizmeti Şart

Türk Vatandaşı olmak için vatandaşlık sınavı, geçici vatandaşlık, bekleme listeleri, Türkçe öğrenmek, Türk kültüründen sınava çekilmek gibi Avrupa ülkelerinde gördüğünüz uzun ve yorucu prosedürler yok! Yalnızca profesyonel bir danışmanlık firmasından uzman bilgisi alarak eksiksiz ve hatasız bir başvuru yapmak gerekiyor.

Türk vatandaşlığı için başvuru süreçlerinde yapılabilecek ufak bir hata size emek ve para kaybettireceği gibi vatandaşlık başvurunuzun reddedilmesi sonucunu da doğurabiliyor.

Tüm evrakların tamamlanması, noter onaylı olarak tercüme edilmesi, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin ilgili kamu kurumlarından gerekli belgelerin alınması, başvuruların İçişleri Bakanlığı’na hatasız yapılması için uzman bilgisi, deneyimli personel, sizin dilinizden konuşan bir danışmanlık hizmeti şart.

Türkiye'deki Sürekli Temsilcisiniz

VIPTurkishPass uzman, deneyimli ve sizin anadilinizde konuşan personeli ile vatandaşlık süreçlerinizi tam olarak yerine getirmekle kalmıyor, sizi başvuru sonrasında da yalnız bırakmıyor. Vatandaşlık almanız sonrasında Türkiye’deki her türlü iş ve işlemleriniz için sürekli temsilciniz oluyor, işlerinizi en hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Firmamızın vatandaşlık sonrasında verdiği hizmetler şunlardır:

 1. Türkiye’de yatırım danışmanlığı
 2. Türkiye’de gayrimenkul alım-satımı ve finansal yatırım danışmanlığı
 3. Türkiye’de tedavi ve sağlık süreçlerinizin takibi
 4. Sürekli temsilciniz olarak devlet kurumları nezdinde ki her türlü işlerinizin takibi
 5. Pasaport yenileme, belge çıkartma, resmi başvuru süreçlerinizin takibi
 6. Anlaşmalı avukatlarımız ile dava ve yasal süreçlerin takibi
 7. Türkiye’de emeklilik ve sosyal yardım hizmetlerinden yararlanma konusunda danışmanlık
 8. Türkiye’ye seyahatlerinizde birebir refakat, karşılama ve yönlendirme hizmetleri
 9. Türkiye’de kuracağınız işyerlerine iş ve sosyal güvenlik hukuku danışmanlığı
 10. Sürekli olarak Türkiye hakkında bilgilendirme ve sirküler yayımlama hizmetleri

Bizimle çalışın VIPTurkishPass Türkiye’deki sağ kolunuz olsun!

Türkiye Bir Başarı Hikayesi

Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 20’nci maddesi kapsamında yapacağımız bu başvuru ile hem müvekkillerimiz hem eşleri hem de 18 yaşından küçük çocukları Türk Vatandaşlığına geçebilmektedir. Bu konuda VIPTurkishPass olarak sizlere hukuki destek sunmaya hazırız.

Bizimle +90 212 809 00 46 numaralı iletişim telefonumuzdan ister Yurt dışında olun isterseniz Türkiye’de olun işlemlerinizi yapabilmemiz için uzman avukat ve danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.