WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مشتری ما همیشه برای پاسخ به سوالات شما اینجا است. هر چیزی که میخواهید بپرسید
با ماشورین فارسی زبان ميتوانيد صحبت كنيد

واردات و صادرات

می توان نظام گمرکی تركيه را در رديف آزادترين نظام های وارداتی در بين كشورهای در حال توسعه قلمداد كرد.

کالاهای سرمایه ای، بعضی از مواد خام، صادرات و واردات ترکیه برای مؤسسات و شرکت های دولتی و محصولاتی که برای سرمایه گذاری در ترکیه در زمینه هایی که دولت آنها را به عنوان مشوق سرمایه گذاری در ترکیه در نظر گرفته، از پرداخت کارمزد های واردات معاف هستند.

در حال حاضر، یک وارد کننده برای واردات تمامی کالاهای مورد نظر تنها به یک شماره مالیاتی نیاز دارد.
لازم به ذکر است که ترکیه عضو سازمان جهانی تجارت بوده و سیستم و نظام گمرکی ترکیه خود را تحت الزامات آن سازمان نیز تنظیم می کند.
با توجه به توافقات به عمل آمده بین کشور ترکیه و جامعه اروپا، حقوق گمرکی، کدهاي تعرفه هاي گمرکی و شرح کالاهای مختلف مطابق با مقررات تعریف شده شورای جامعه اروپا بوده و نرخ های تعرفه نیز مطابق با تعرفه های و از ابتدای سال ۱۹۹۸ معتبر می باشد.

موانع تعرفه ای و غير تعرفه ای نظام گمرکی ترکیه
در حال حاضر تركيه در طبقه بندی كالاها از سيستم هماهنگ جدول تعرفه ها به سه ستون تقسيم شده است:

نرخ های دولت كامله الوداد EU – و اتحاديه اروپايی EFTA -نرخ های تعرفه مربوط به كشورهای عضو موافقت نامه تجارت آزاد اروپا در محدوده بين صفر تا ۲۵ MEN نرخ های تعرفه ،MFN duties عوارض صندوق مسكن نرخ های دولت كامله الوداد MFN – درصد برای بخش عمده ای ازكالاهای مورد استفاده قرار گيرد.نرخ های بالای ۱۵درصد برای نهادهای صنعتی است.

باتوجه به توافق های بعمل آمده بين كشور تركيه و جامعه اروپا،حقوق گمركی،كدهای تعرفه های گمركی و شرح كالاهای ( CCT ) مختلف،مطابق با مقررات تعريف شده شورای جامعه اروپا بوده و نرخ های تعرفه نيز مطابق با تعرفه های گمركی مشتركي بوده و از ابتداي سال ۱۹۹۸معتبر می باشد.

هدف اصلی ما در این وب سایت به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی ترکیه این است که در زمینه سرمایه گذاری در گزینه واردات صادرات با کارشناسان و مشاوران وی ای پی ترکیش پاس هم یاریتان کنیم.

پاسخ دهید