WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مشتری ما همیشه برای پاسخ به سوالات شما اینجا است. هر چیزی که میخواهید بپرسید
با ماشورین فارسی زبان ميتوانيد صحبت كنيد

معرفی فرصت های سرمايه گذاری در تركيه

همسايگی ايران و تركيه ، موقعيت جغرافيایی ، شباهت فرهنگی مردم ترکیه با مردم ایران ، اقتصاد قوی تر ترکیه و شرایط بهتر زندگی در ترکیه نسبت به ایران، قوانین آسان برای اخذ اقامت و شهروندی ترکیه  ، مهاجرت و سفر آسانتر از کشور های اروپایی ، ترکیه را هدف بهتر و آسان تری برای مهاجت ایرانیان کرده است. تمامی متقاضیان بعد از حداقل ۳ سال زندگی در ترکیه  می توانند درخواست اقامت دائم و یا شهروندی را داشته باشند. قوانین دولت ترکیه برای سرمایه گذاری اتباع خارجي به مراتب راحت تر از کشورهای اروپائی مي باشد به همين خاطرسرمايه گذاری در تركيه یکی از راه های آسان و امن برای حفظ ارزش سرمایه ایرانیان می باشد.

فرصت های سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه  با دارا بودن 82 میلیون جمعیت  و نیروی کار جوان کشوری ایده آل برای سرمایه گذاری خارجی می باشد. همچنین تسهیلات دولتی که کشور ترکیه به سرمایه گذاران خارجی ارائه میدهد ، این کشور را برای جذب سرمایه گذاران خارجی ایده آل می کند.

مواردی که در سال 2019 برای سرمایه گذاری ترکیه از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند عبارتند از;

۱ـ  ساخت وساز

ساخت و ساز و عمران زمینه ای هست که ترکیه را سر پا نگه داشته است.مخصوصا با جمعیت ۸۰ میلیون نفری ترکیه و نیاز روز افزون جامعه به مسکن این زمینه را پر رنگ تر از قبل ساخته است و این امر باعث خواهد شده که در  آینده نیز ساخت و ساز از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.

در سال ۲۰۱۹ ،۶ درصد ساخت و سازها را سرمایه گذاران خارجی انجام دادند.این رقم هر روز در خال افزایش می باشد. اتباع خارجی نیز میتوانند اقامت ترکیه را داشته باشند و با سرمایه گذاری در ازمینه مسکن و ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار بتوانند شهروندی ترکیه را از آن خود کنند.

۲-  صنعت پوشاک

ترکیه بعنوان تولید کننده  پوشاک با کیفیت ، مواد خام اولیه تولید پوشاک ، جوابگویی به درخواست مشتریا،در منطقه خاورمیانه که بیشترین طلب پوشاک را دارند ، از نظر جغرافیایی بیشترین اهمیت را دارد. بنابر این می توانیم بگوییم کسانی که در ترکیه سرمایه گذاری در زمینه صنعت پوشاک داشته اند از آینده ای روشن بر خوردار می باشند.

همچنین در سال ۲۰۱۹  دولت برای سرمایه گذاری در صنعت پوشاک علی الخصوص اگر در مناطق فقیر نشین اقدام به تولید نمایند، تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته است.

۳-تکنولوژی آی تی و الکترونیک

ترکیه در سالهای اخیر به تکنولوژی و تحقیقات الکترونیکی اهمیت ویژه ای داده است.امروزه در بیشتر دانشگاههای ترکیه مراکز تکنولوژی قابل مشاهده هستند و سرمایه گذاران خارجی میل زیادی به سرمایه گذاری در این بخش ها دارند. مخصوصا زمینه های برنامه نویسی و بیو تکنولوژی و همچنین الکترونیک با پیشرفتی که داشته ، سرمایه گذاران خارجی را یه خود جذب کرده است. علیرغم سرمایه گذاری های خارجی و داخلی زیادی که در این زمینه وجود داشته ، باز هم پتانسیل زیادی در این بخش وجود دارد.

۴-توریسم وهتلداری

کشور ترکیه به خاطر موقعیت جغرافیایی  از پتانسیل بالای جذب توریست برخوردار می باشد.ترکیه به خاطر سواحل زیبا و متعدد  و طبیعت چهار فصلی که دارد از جاذبه توریستی بالایی برخوردار می باشد.

به خاطر آبهای زیر زمینی طبیعی و طبیعت بکر، سالیانه توریست زیادی از این مناطق دیدن می کنند.ترکیه دارای مناطق  و جاذبه های تاریخی زیادی است که زمینه جذب توریست و گردشگران خارجی علاقمند را فراهم می کند.

۵- بخش سلامت و درمان

کشور ترکیه دارای آبهای درمانی گرم زیادی می باشد.این کشور در میان کشور های دنیا بهشت آب درمانی می باشد. بیش از ۱۵۰۰ مکان برای آب درمانی در کشور ترکیه وجد دارد که درجه حرارت این آبها از ۲۰ تا ۱۱۰ درجه سانتی گراد می باشد که برای درمان خیلی مؤثر و مفید می باشد. از خود شهر های ترکیه و سراسر دنیا سالانه توریست زیادی برای درمان به این مراکز آب درمانی مراجعه می کنند.

ترکیه در سالهای اخیر از نظر استاندارد جهانی در زمینه توریست سلامت در رتبه های اول دنیا قرار گرفته است. این کشور در زمینه های کاشت مو، جراحی های زیبایی، دندانپزشکی و غیره از پیشرفت چشمگیری برخوردار بوده است و سالانه از سرتا سر دنیا توریست زیادی به این منظور وارد ترکیه می شوند.

۶- انرژی و منابع زیر زمینی

انرژی زمینه ای است که فعالیت در آن حساسیت زیادی می طلبد. ترکیه برای اینکه کمبود انرژی خود را برطرف کند سالانه ۱۳۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد. دولت ترکیه برای اداره بخش انرژی تسهیلات ویژه ای به سرمایه گذاران این بخش واگذار می کند.

سرمایه گذاران در بخش های انرژی بادی، انرژی اب و گاز از معافیت هایی مانند معافیت مالیات، معافیت گمرکی ، تخفیف مالیات، تخفیفات بیمه تا مین اجتماعی، بخشودگی سود بانکی برخوردار می باشند.