WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مشتری ما همیشه برای پاسخ به سوالات شما اینجا است. هر چیزی که میخواهید بپرسید
با ماشورین فارسی زبان ميتوانيد صحبت كنيد

معرفي فرصتهاي سرمايه گذاري در تركيه

  • Home
  • /
  • معرفي فرصتهاي سرمايه گذاري در تركيه

همسايگي ايران و تركيه، موقعيت جغرافيايي ايران و تركيه تسهیلات ویژه برای سرمایه گذاران خارجی شباهت فرهنگ مردم ترکیه با مردم ایران اقتصاد قوی تر ترکیه از ایران و شرایط بهتر زندگی در ترکیه نسبت به ایران، قوانین آسان برای اخذ اقامت و شهروندی ترکیه مهاجرت و سفر آسان به کشور های اروپایی بعد از حداقل 3 سال زندگی در ترکیه قوانین دولت ترکیه برای سرمایه گذاری اتباع خارجي به مراتب راحت تر ميباشد به همين خاطرسرمايه گذاري در تركيه راه را براي سرمايه گذاران خارجي هموارتر ساخته است

فرصتهای سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه هم با ۸۰ میلیون جمعیت هم نیروی کار جوان کشوری ایده آل برای سرمایه گذاری خارجی میباشد.همچنین تسهیلات دولتی که کشور ترکیه از آن برخوردار میباشد برای سرمایه گذاران خارجی جذاب هست.

مواردی که از نظر سرمایه گذاری2019 از اهمیت ویژهای برخوردار هستند عبارتند از;

۱ـ ساخت وساز

ساخت و ساز و عمران زمینه ای هست که ترکیه را سر پا نگه داشته است.مخصوصا با جمعیت ۸۰ میلیون نفری ترکیه و نیاز روز افزون جامعه به مسکن این زمینه را پر رنگتر ساخته است و این باعث خواهد شد که ساخت و ساز در سالهای آینده نیز از اهمیت ویژه برخوردار باشد.

در سال ۲۰۱۹ ،۶درصد ساخت و سازها را سرمایه گذاران خارجی انجام دادند.این رقم هر روز افزایش میابد همچنین اتباع خارجی میتوانند اقامت ترکیه را داشته باشند و با سرمایه گذاری در اقلام غیر منقول با خرید اقلام ۲۵۰ هزار دلار صاحب شهروندی ترکیه بشوند.

۲- صنعت پوشاک

ترکیه با کیفیت پوشاک ،مواد خام،جوابگویی به در خواست مشتریان،در منطقه خاور میانه که بیشترین طلب پوشاک را دارند از نظر جغرافیایی بیشترین اهمیت را دارند.بنابر این میتوانیم بگوییم کسانی که در ترکیه سرمایه گذاری در زمینه صنعت پوشاک داشته اند از آینده ای روشن بر خوردار می باشند.

همچنین در سال ۲۰۱۹ تسهیلاتی که دولت برای سرمایه گذاری در صنعت پوشاک در نظر گرفت این زمینه را از اهمیت ویژه ای برخوردار ساخته است و دولت به سرمایه گذاران در زمینه پوشاک که در مناطق فقیر نشین اقدام به تولید نمایند تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته است.

۳-تکنولوژی آی تی و الکترونیک

ترکیه در سالهای اخیر به تکنولوژی و تحقیقات الکترونیکی اهمیت ویژه ای داده است.امروزه در بیشتر دانشگاههای ترکیه مراکز تکنولوژی قابل مشاهده هست و سرمایه گذاران خارجی میل زیادی به سرمایه گذاری در این بخش ها دارند. مخصوصا زمینه های برنامه نویسی و بیو تکنولوژی و همچنین الکترونیک با پیشرفتی که داشته است سرمایه گذاران خارجی را یه خود جذب کرده است با توجه به اینکه در این زمینه هم سرمایه گذاری خارجی و هم داخلی زیاد بوده است اما باز هم کمبود زیاد هست و زمینه سرمایه گذاری در این بخش دارای پتانسیل می باشد.

 

۴-توریسم وهتلداری

کشور ترکیه به خاطر موقعیت جغرافیایی  از پتانسیل بالای جذب توریست برخوردار می باشد.ترکیه به خاطر سواحی زیاد  و زیبایی که دارد از جاذبه توریست بالایی برخوردار میباشد.

به خاطر ابهای زیر زمینی طبیعی و طبیعت بکر سالانه توریست زیادی از این مناطق دیدن کردند.همچنین مناطق تاریخی و جاذبه های تاریخی زیادی که ترکیه دارد توریست را به خود جذب می نماید.

 

 

۵-توریسم سلامت و درمان

کشور ترکیه دارای آبهای درمانی گرم زیادی می باشد.ترکیه در میان کشور های دنیا بهشت آب درمانی میباشد.بیش از ۱۵۰۰ آب درمانی موجود می باشد که درجه حرارت این آبها از ۲۰ تا ۱۱۰ درجه گرما میباشد که برای درمان خیلی موثر می باشد.از ترکیه و سراسر دنیا سالانه توریست زیادی برای درمان به این مراکز آب درمانی مراجعه می کنند

ترکیه در سالهای اخیر از نظر استاندارد جهانی در زمینه توریست سلامت در ردیفهای اول دنیا قرار گرفته است. کاشت مو،جراحی های زیبایی،دندانپزشکیو سایر زمینه ها از پیشرفت چشمگیری برخوردار بوده است و سالانه از سرتا سر دنیا توریست زیادی به این منظور وارد ترکیه می شوند..

 

۶- انرژی و منابع زیر زمینی

انرژی زمینه ای هست که فعالیت در آن حساسیت زیادی میطلبد.ترکیه برای اینکه کمبود انرژی خود را برطرف کند سالانه ۱۳۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد.دولت ترکیه برای اداره بخش انرژی تسهیلات ویژه ای به سرمایه گذاران این بخش واگذار میکند.

سرمایه گذاران در بخشهای انرژی بادی انرژی اب،گاز از معافیتهایی مانند معافیت مالیات،معافیت گمرکی ،تخفیف مالیات، تخفیفات بیمه تا مین اجتماعی، بخشودگی سود بانکی ،برخوردار می باشند.

 

 

 

 

Get Widget