WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مشتری ما همیشه برای پاسخ به سوالات شما اینجا است. هر چیزی که میخواهید بپرسید
با ماشورین فارسی زبان ميتوانيد صحبت كنيد
خدمات مشاوره اخذ شهروندی ترکیه

سرمايه گذاری در تركيه

شرایط اقتصادی ترکیه در سال های اخیر تحولات زیادی داشته است این تحولات در برخی از سال ها ضعیف بوده و در برخی از سال ها پیشرفت چشم گیری داشته است. اما در ۳ سال گذشته اصلاحات انجام شده اقتصاد ترکیه را بسیار قوی کرده است و این امر سبب شده افراد خارجی ترکیه را بر حسب موقعیت جغرافیایی که دارد برای سرمایه گذاری انتخاب کنند.ترکیه کشوری با۸۲ میلیون جمعیت در شمال غربی ایران واقع شده است. سالانه افراد زیادی از ایران به ترکیه سفر می کنند و به می توان گفت بیشتر توریست های این کشور ایرانی هستند.

دلايل سرمايه گذاري در تركيه

در سال های گذشته ،ایرانیان زیادی ترکیه را به دلایل زیر برای زندگی و سرمایه گذاری انتخاب کرده اند :

  • همسایگی ایران و ترکیه
  • موقعیت جغرافیایی ترکیه
  • اقتصاد قوی تر ترکیه از ایران و شرایط بهتر زندگی در ترکیه نسبت به ایران
  • قوانین آسان برای اخذ اقامت و شهروندی ترکیه
  • تسهیلات ویژه برای سرمایه گذاران خارجی
  • مهاجرت و سفر آسان به کشور های اروپایی بعد از حداقل 3 سال زندگی در ترکیه
  • شباهت فرهنگ مردم ترکیه با مردم ایران

در سال های اخیر قوانین سرمایه گذاری به کلی تغییر یافت و این تغییر سبب رشد اقتصاد ترکیه با کمک سرمایه گذاران خارجی شده است.قوانین دولت ترکیه برای سرمایه گذاری اتباع خارجی در ترکیه قبلا بسیار دشوار بود. افزایش سرمایه گذاری ایرانیان در ترکیه به این علت است که با تاسیس شرکت در این کشور، تجار می توانند کالا ها و خدمات خود را آسان تر و بدون قرار گرفتن در تحریم ها به واسطه کشور ترکیه به کشور های اروپایی وارد کنند .

ترکیه بر حسب همسایگی با ایران و اشتراکاتی که در زمینه فرهنگی و دینی با مردم ایران دارد، یکی از گزینه های اصلی برای مهاجرت ایرانیان است. این موضوع حتی در تعداد کنسولگری های ایران و ترکیه مشاهده می شود. ایران علاوه بر اینکه در آنکارا دارای سفارت است در شهر های استانبول، ارزروم و ترابوزان کنسولگری دارد. همچنین ترکیه در تهران دارای سفارت و در شهر های تبریز و ارومیه دارای کنسولگری است..