استشارات حصول على الجنسية بفتح فرص العمل

Türkiye'ye VIP Salondan Giriş Yapın

استشارة التجنيس من خلق فرص عمل

في اللائحة التنفيذية للقانون والتي نشر بتاريخ 2017/10/12 في الجريدة الرسمية مع التنفيذ فقد سمح للمستثمرين الاجانب دون طلب شروط اضافية وبالاخص دون تقيد بشرط الاقامة الحصول على الجنسية التركية

في الحالة العادية يمكن للاجانب الذين ليس من الاصول التركية ان يحصلوا على الجنسية التركية في حالتين . اما من خلال اقامة نظامية لمدة خمس سنوات غير متقطعة سابقة لتاريخ تقديم الطلب او من خلال زواج من مواطن تركي وقد مضى على الاقل ثلاث سنوات على الزواج  يمكنهم الحصول على الجنسية التركية

ومن خلال التغير في اللوائح التنفيذية لقانون الجنسية التركية فقد سمح للاجانب بالحصول على الجنسية التركية دون التقيد بالمدة الاقامة في تركية

في التطبيق العمل للحصول على الجنسية التركية ان اكثر وصيلة الاستثمار مرغوبة هو شراء عقار بقيمة (250.000) دولار اميركي. يتطلب عند شراء العقار وضع اشارة في السجلات العقارية بعدم البيع لمدة ثلاثة سنوات . ان اللائحة التنفيذية في بداية تنفيذ القانون كانت وزارة المدن والبيئة يطلب وضع اشارة عدم البيع لمدة ثلاث سنوات عند الشراء

Yatırım Yapana Türk Vatandaşlık

Türk VatandaşlığıTürk Vatandaşlığı Kanunu‘nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 12 Ocak 2017 tarihinde Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe girmesiyle yabancı yatırımcının başkaca bir şart aranmaksızın özellikle ikametgah sürelerine takılmadan Türk Vatandaşı olmasının önü açılmıştır.

Türk soylu olmayan yabancılar genellikle ülkemizde iki şekilde Türk vatandaşı olmaktadır. Ya başvuru tarihinden geriye doğru Türkiye’de kesintisiz beş yıl ikamet ederek ya da bir Türk vatandaşı ile en az üç yıldan beri evli kalarak Türk Vatandaşlığına geçilebilir.

Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte yapılan değişikle artık süre sorununa takılmadan Türkiye’de bulunma zorunluluğu olmadan yabancılar Türk Vatandaşlığına geçebilecektir.

Danışmanla Görüş

Uygulamada en sık karşılaştığımız Türk Vatandaşlığı için yatırım türü 250.000 Amerikan Doları tutarında taşınmaz satın alınmasıdır. Taşınmaz satım alındığında taşınmazın tapu kayıtlarına üç yıl satılmaması şerhi konulması gerekmektedir. Yönetmelik ilk uygulanmaya başladığında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üç yıl satılamaz şerhinin taşınmazın satın alındığı anda konulmasını istiyordu.

 Sıcak Para Yatırımı Yoluyla Vatandaşlık 

Yabancı Emlak Danışmanlığı Ve Satışı

İstanbulu’un gelişen ve ekonomik olarak gelecek vaad eden Beylikdüzü, Esenyurt, Arnavutköy gibi ilçelerinde yatırım amaçlı veya ikamet amaçlı siz müşterilerimize emlak danışmanlığı hizmeti veriyoruz.

250.000 Amerkan doları tutarında taşınmaz satın alımı ile Türk Vatandaşlığına geçmenin bir kaç aşaması bulunmaktadır. Öncelikle tapu aşamasındaki işlemler daha sonra İl göç İdaresinden ikamet alımı ve en son Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünde yapılacak işlemler. Bu süreç yabancılar için son derece karmaşık bir süreçtir. Bu sebeple yabancıların alanında uzman avukatlardan yardım alması gerekmektedir.

VIPTurkishPass olarak Vatandaşlık hukuku konusunda uzman avukatlarımızla senelerdir Türk Vatandaşı olmak isteyen yabancılara hukuki destek sunmaktayız. Yönetmelik değişikliği çıkar çıkmaz büro avukatlarımız bizzat ilgili bakanlıklara giderek yeni çıkan yönetmelik değişikliğinin uygulanma usul ve esaslarını yerinde öğrenmişlerdir.

250.000 Amerikan Doları tutarında gayrimenkul alındıktan sonra kalan bütün işlemleri gerekli vekaletnameler ve muvafakatnameler ile müvekkillerimiz adına bizler yapmaktayız. Müvekkillerimiz ve aileleri bulundukları ülkeden ayrılmadan Türk Vatandaşlığına kolaylıkla geçebilmektedir.

Yeni Bir Gelecek

Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 20’nci maddesi kapsamında yapacağımız bu başvuru ile hem müvekkillerimiz hem eşleri hem de 18 yaşından küçük çocukları Türk Vatandaşlığına geçebilmektedir. Bu konuda Erdoğan Hukuk Bürosu olarak sizlere hukuki destek sunmaya hazırız.

Bizimle +90 212 809 00 46 numaralı iletişim telefonumuzdan ister Yurt dışında olun isterseniz Türkiye’de olun işlemlerinizi yapabilmemiz için uzman avukat ve danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.
Danışmanla Görüş